VOD Pogoda Gry Katalog Firm Frazpc.pl Statystyki Stron Forum Hosting Programy Ipla Film Pozycjonowanie
Strona główna

Okładka do filmu

Łukasz Mijała, 2010-05-29

Nocna Randka (Date Night)

Materiały związane z filmem:

Miłość to niewątpliwie skomplikowane uczucie. Na początku zakochujemy się w sobie, potem przeżywamy romantyczne chwile, następnie pobieramy się, mamy ? albo nie - dzieci, a następnie z pełnego związku przechodzi w stadium przyjaźni, dalej zaś w wielu wyp

Phil (Steve Carell) i Clara (Tina Fey) nie wymagają od siebie już nazbyt wiele. Mieszkają na przedmieściach New Jersey, mają dwójkę dzieci, dobrze płatne prace, samochody, tylko gdzieś po drodze stracili łączące ich uczucie. Czasem zdecydują się na szybki seks, wizytę u znajomych, wypad do kina czy na kolację, ale pomiędzy tymi małymi przyjemnościami czai się ich największy wróg ? rutyna. Nie chcą się rozwodzić, jak ich znajomi, więc postanawiają oboje powalczyć o uczucia. A będą mieli z kim podjąć walkę, bo przypadkiem uwikłają się w mafijne rozgrywki, spotkają skorumpowanych policjantów i nieprzyzwoitych oficjeli. No tak, bo ?Nocna randka? to komedia sensacyjna, więc podczas jednego z miłych wieczór spędzanych we dwoje Phil i Clara wplątują się w niezłe tarapaty.

Podobną historię mogliśmy oglądać w filmie ?Czy słyszeliście o Morganach??. Ale oba filmy dzieli spora przepaść. ?Nocna randka? Shawna Levy'ego, w przeciwieństwie do obrazu Marca Lawrence'a, jest naprawdę zabawną komedią. Poza tym Steve Carell i Tina Fey w przeciwieństwie do Hugh Granta i Sarah Jessiki Parker zachwycają świetnymi rolami, są nie tylko zabawni, ale również autentyczni, czego brakowało ?Morganom?. Film wyróżnia również wartka akcja, efektowne pościgi i trochę strzelaniny, które nie pozwalają wziąć się w niewolę cukierkowemu kiczowi charakterystycznemu dla komedii romantycznych. Scenariusz odrobinę kuleje, ale nie spodziewajmy się po komedii sensacyjnej cudów. Wiadomo, że zbiry będą bardziej naiwne od głównych bohaterów, którzy na końcu historii wyjdą cało z opresji. Jako kino rozrywkowe sprawdza się zatem doskonale. Dla widza chcącego się odprężyć, zrelaksować i odpocząć od ambitnego kina ?Nocna randka? będzie wspaniałą rozrywką. Na zakończenie trudnego dnia jak znalazł.

Opinie użytkowników

Nie ma jeszcze opinii do tej recenzji.

zobacz więcej

Premiery

zobacz więcej

Zapowiedzi

zobacz więcej

Recenzje

Repertuar kin
Miasto:
Kino:
Data:

Partnerzy