VOD Pogoda Gry Katalog Firm Frazpc.pl Statystyki Stron Forum Hosting Programy Ipla Film Pozycjonowanie
Strona główna

Okładka do filmu

Łukasz Bernacki, 2010-04-20

300

Materiały związane z filmem:

Minimalny budżet, brak mega gwiazd w obsadzie (może z wyjątkiem dobrze zapowiadającego się Gerarda Butlera), zaś całość kręcona na blue boxie.

Przyprawmy to historycznym akcentem na podstawie popularnego komiksu w Stanach i efekciarskimi bataliami-sukces murowany o czym przekonali się nie tylko widzowie po seansie filmu 300.

Obraz na podstawie komiksu Franka Millera wypełnia lukę w temacie historycznej batalii pod Termopilami w trakcie ostrej wojny grecko-perskiej. Tytułowych 300 Spartan do ostatniego tchu dzielnie walczyło w wąwozie pod Termopilami przeciwko perskim oddziałom liczącym krocie. I choć wydarzenia w filmie bardzo luźno przedstawiają historię, opierając się bardziej o wydarzenia komiksowe, to jednak historia została przedstawiona z przytupem, zaś bezustanne pojedynki z kolejnymi legionami persów nie pozwalają na spowolnienie widowiska.

Tym bardziej, warto sięgnąć po wydaną edycję na Blu-Ray, która na dobrym kinie domowym pozwala po raz kolejny poczuć kinowy klimat. Oprócz filmu na płycie znajdziemy także szereg ciekawych dodatków: Frank Miller i jego wizja filmu, dokument pt. "300 Spartan-prawda czy fikcja?", gdzie znajdziemy opinie historyków odnośnie nawiązań do autentycznych wydarzeń tamtego okresu, "Kim byli Spartanie?"-przedstawienie etapów tworzenia codziennego życia Spartan na planie filmowym, czy też kulisy produkcji.

W 300 zdecydowanie warto się zaopatrzyć zwłaszcza, że w dalszym ciągu potrafi robić wrażenie swoim efekciarstwem na porządnym kinie domowym, zaś dzięki licznym dodatkom opisywana tu edycja pozwala bliżej poznać nawiązania historyczne oraz ciekawostki dotyczące produkcji filmu.

Opinie użytkowników

Nie ma jeszcze opinii do tej recenzji.

zobacz więcej

Premiery

zobacz więcej

Zapowiedzi

zobacz więcej

Recenzje

Repertuar kin
Miasto:
Kino:
Data:

Partnerzy