VOD Pogoda Gry Katalog Firm Frazpc.pl Statystyki Stron Forum Hosting Programy Ipla Film Pozycjonowanie
Strona główna

Okładka do filmu

Łukasz Mijała, 2010-03-08

Walentynki (Valentine's Day)

Materiały związane z filmem:

Garry Marshall słynie ze słodkich komedii romantycznych (Pretty Woman, Uciekająca panna młoda), ale tym razem przesadził z pluszem, w który nie mam ochoty się wtulać.

Walentynki są bowiem niczym plusz z niebezpieczną niespodzianką. Z jednej strony, trudno oprzeć się przed chęcią wtulenia. Z drugiej, boję się wmieszanych w pluszowy materiał pinezek, igieł i gwoździ. Tak niewiele potrzeba...

Wystarczą młodzi aktorzy i towarzyszące im historie miłosne. Marshall zaszalał w fabule tworząc kilka przeplatających się wątków. Obsada jest równie "imponująca". W Walentynki zaangażowały się ulubione aktorski reżysera: Julia Roberts i Anna Hathaway, ale nie zabrakło też plejady młodych, pięknych gwiazd: Ashton Kutcher, Jessica Alba czy Jessica Biel. Zgrzeszyłbym narzekając na ich aktorstwo (pomijając kiepskiego Kutchera), gdyż radzą sobie nienajgorzej. Na dopełnienie smaku mamy postaci grane przez Kathy Bates i Shirley MacLaine.

Dwadzieścia cztery godziny Dnia św. Walentego w Los Angeles. Słoneczna metropolia zalana romantyzmem i kilka romantycznych wątków. W tym dniu dotykamy najróżniejszych aspektów miłości. Poszczególne wątki spaja postać właściciela kwiaciarni (Kutcher). Mamy zatem oświadczyny, romanse, marzenia o prawdziwej miłości, miłość matczyną i gejowską. Niektóre z przedstawionych w Walentynkach historii nie uniknęły banału, maczając brudne od lukru paluchy w rozpuszczonej czekoladzie. Na szczęście część z nich udało się uniknąć stereotypowości w relacjach damsko-męskich, dlatego są wisienkami na smacznym, choć napoczętym torcie.

Przyjemność obcowania z Walentynkami jest zatem wątpliwa, bo ostre dodatki drapią, gryzą i kłują a od nadmiaru słodyczy czasem mdli. Czego jednak nie robi się dla drugiej połówki? Koniecznie oglądajcie we dwoje.

Opinie użytkowników

Nie ma jeszcze opinii do tej recenzji.

zobacz więcej

Premiery

zobacz więcej

Zapowiedzi

zobacz więcej

Recenzje

Repertuar kin
Miasto:
Kino:
Data:

Partnerzy